برترين فيلم هاي علمي - تخيلي جهان : سفر دریایی شگفت‌انگیز

5- سفر دریایی شگفت‌انگیز Fantastic Voyage - 1966

یک سفینه فضایی مینیاتوری و خدمه‌اش، به بدن دانشمندی که در کماست تزریق می‌شود. ماموریت آن‌ها، نابودی لخته‌ای است که زندگی وی را تهدید می‌کند تا دانشمند نجات یافته و بتواند از رازی مهم و حیاتی، پرده بردارد. این فیلم که شرح و توضیحات بسیار زیادی از سیستم‌ها و کارکرد ساختارهای مختلف بدن ارائه می‌کند، توانست در دو رشته از جوایز اسکار برنده و سه نامزدی دیگر اسکار را نیز بدست آورد. سفر دریایی شگفت‌انگیز باعث شد تا شخصی مثل "جیمز جیوردانو” درباره ایده داروسازی در کوچکترین مقیاس‌ها فکر کند.

اکنون آقای جیوردانو، استاد علوم اعصاب دانشگاه جرج تاون، سال‌هاست تحقیقاتی در باب مکانیزم‌های پاسخ مغز به پیام درد انجام می‌دهد. او می‌گوید: "این فیلم در طول زندگی ، الهام بخش من برای کار بر روی توسعه‌ی علم نوروتکنولوژی (فناوری اعصاب) بوده است.”

همچنین آقای "دیوید کرول”، مسئول مرکز نانوتکنولوژی و مواد مولکلولی دانشگاه Wake Forest نیز می‌گوید که تکنولوژی کوچک کردن اجسام که در فیلم استفاده شده و نیز از لحاظ فیزیکی غیرممکن می‌باشد، در زمینه کاری فعلی من طنین‌افکن شده است. او می‌گوید: "این دقیقا چیزی است که ما درصدد انجام آن هستیم؛ تزریق روبات‌هایی در ابعاد نانو (نانوبات) که بدنبال سلول‌های سرطانی بگردند و وقتی آن‌ها را یافتنند نابودشان کنند.” در واقع این چیزی است که می‌توان به آن گفت "شگفت‌انگیز”!

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Sunday, 04 December 2022
الأحد, ۱۰ جمادى الأولى ۱۴۴۴
یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.