طلسم شكني جمشيد هاشم پور

طلسم شكني جمشيد هاشم پور

سرانجام پای جمشید هاشم پور هم به بازی در سریال باز شد و این بازیگر با حضور در مجموعه «شهرزاد»، نام یک سریال را در کارنامه هنری خود به ثبت رساند. هاشم پور ستاره بلامنازع سینمای دهه 60 و اوایل دهه 70 که بازی در بیش از 100 عنوان فیلم سینمایی را در کارنامه اش دارد، سرانجام به بازی در یک سریال رضایت داد.

او این روزها مشغول بازی در مجموعه «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی است؛ سریالی که برای پخش در شبکه خانگی تهیه می شود و در آن علاوه بر هاشم پور کلی ستاره دیگر از جمله شهاب حسینی، ترانه علیدوستی و مصطفی زمانی هم بازی دارند.

سریال «شهرزاد» در حالی به عنوان اولین تجربه سریالی «جمشید هاشم پور» محسوب می شود که او پیش از این قرار بود در یکی دو سریال بازی کند که البته از این بین بازی او در مجموعه «مختارنامه» جدی تر بود.

او حتی تا مرز تست گریم هم رفت و قرار بود در نقش «مختار» جلوی دوربین میرباقری برود که سنگینی پروسه تولید و مسائلی از این قبیل موجب شد تا او قید بازی در این سریال را بزند.

البته از هاشم پور طی این سال هاس ریال «مسافر ری» از تلویزیون پخش شده که این سریال به دلیل اینکه با ماهیت و به عنوان اثری سینمایی ساخته شده بود و بعدها به دلیل بالا رفتن تایمش تبدیل به سریال شد، جزو کارهای سریالی این بازیگر محسوب نمی شود.

پیش از جمشید هاشم پور، محمدرضا گلزار و هدیه تهرانی هم جزو بازیگرانی به حساب می آمدند که فقط در کارنامه شان بازی در فیلم های سینمایی به چشم می خورد که هر دو طی سال های اخیر و با فراگیر شدن تولید سریال در شبکه نمایش خانگی پایشان به این عرصه باز شد.

گلزار طی این مدت در دو سریال «ساخت ایران» و «عشق تعطیل نیست» بازی کرد که سریال اولی علاوه بر پخش در شبکه نمایش خانگی از شبکه های آی فیلم و پنج هم پخش شد.

هدیه تهرانی هم دو سه سال قبل با حضور در فصل سوم سریال «قلب یخی»، بازی در این عرصه را تجربه کرد. الان تنها بازیگر مطرحی که هنوز به بازی در مجموعه های تلویزیونی و شبکه خانگی تن نداده «بهرام رادان» است. او هم سال ها قبل می رفت که این تجربه را در کارنامه اش ثبت کند اما معلق شدن سریال «زکریای رازی» موجب شد تا این اتفاق نیفتد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wednesday, 22 May 2024
الأربعاء, ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.