عطر ماندگار ؛ پخش درس اخلاق رهبر انقلاب از شبكه يك

عطر ماندگار ؛ پخش درس اخلاق رهبر انقلاب از شبكه يك
 
به گزارش گروه فرهنگي گويدا به نقل از پایگاه 598 ، بخش چهارم شرح احادیث اخلاقی با بیان حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۳۲ قسمت به روی آنتن صداوسیما خواهد رفت.
 
این مجموعه که با عنوان «عطر ماندگار» هر شب قبل از اخبار ساعت ۲۱ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد، شامل قطعات کوتاهی از شرح احادیث اخلاقی است که حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان می‌کنند.
احادیث گنجانده شده در این مجموعه با مضامین اخلاقی و اجتماعی و قابل استفاده برای عموم جامعه است و شرح حضرت آیت الله خامنه‌ای بر احادیث نیز حاوی نکات نو و کاربردی در سبک زندگی اسلامی است.
 
پخش مجموعه عطر ماندگار از ماه رمضان سال ۱۳۹۲ و پس از تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بحث سبک زندگی اسلامی (در سفر به استان خراسان شمالی) آغاز شد و تاکنون ۸۵ قسمت از این مجموعه پخش شده است.
 
منبع احادیثی که در این مجموعه شرح داده می‌شوند کتاب «امالی شیخ صدوق» است و مضامین و موضوعات زیر را در بردارد:
 
تقوا، غنیمت شمردن فرصتها، سکوت و کلام، بی اعتباری دنیا و مذمت دلبستگی به آن، آمادگی برای عبور از دروازه مرگ، صدقات و خیرات، امید به الطاف غیبی الهی، چابکی در برابر دشمنان، پرهیز از گناهان، انواع ظلم و پرهیز از ستم، راه تحصیل سعادت دنیا و آخرت، مکارم اخلاق، اثر کار نیک بر ایجاد محبت در مردم، رمز سعادت و هلاک امت، اهمیت عافیت، نهایت توکل و تواضع، ارزش اهتمام به امور مردم، اهمیت ادای امانت، توفیق انجام حسنات، اهمیت پاکیزگی مساجد، فضیلت ذکر ماشاءالله،...
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Saturday, 02 July 2022
السبت, ۰۲ ذو الحجة ۱۴۴۳
شنبه, ۱۱ تیر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.