افزايش جهاني نرخ طلا

افزايش جهاني نرخ طلا

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس در پی کاهش شدید قیمت جهانی طلا و سقوط تا 1145 دلار دیروز و امروز فلز گرانبها رتبه‌های واگذار شده خود را پس گرفت و تا 1178 دلار افزایش یافت، در عین حال روز گذشته جایگاه خود را بر روی 1171 دلار تثبیت کرد و امروز با اندکی افزایش به بیش از 1173 دلار رسیده است.

 

رویترز در این رابطه گزارش داد پس از انتشار بیانیه نشست فدرال رزرو آمریکا مبنی بر احتیاط بیشتر در افزایش نرخ بهره و هشدار نسبت به وضعیت رشد اقتصادی آمریکا طی ماه‌های آینده ارزش دلار با افت نسبی روبرو شده و قیمت طلا با افزایش روبرو شده است.

گزارش‌ها حاکی است قیمت طلا در هفته جاری با افزایش یک درصدی روبرو شده که این افزایش از اواخر ژانویه تاکنون بی سابقه بوده است.

بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و گمانه زنی نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو موجب کاهش قیمت طلا در هفته های گذشته شد.فدرال رزرو در بیانیه اخیر خود پیش بینی نسبت به رشد اقتصادی آمریکا را کاهش داده است.

جیمز استیل تحلیلگر ارشد موسسه اچ اس بی سی نیز تاکید کرد که قیمت طلا همچنان تحت تاثیر بیانیه فدرال رزرو آمریکا قرار دارد و این مساله موجب افزایش خرید شده است. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز برای نخستین بار از 20 فوریه با افزایش روبرو شده است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Saturday, 25 May 2019
السبت, ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
شنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.