زن اسلوونیایی ، سرمربی زنان والیبالیست ایران شد

مایدا چچیچ صبح امروز برای هدایت تیم ملی والیبال ایران به تهران آمد و در دفتر رییس فدراسیون قرارداد خود را امضا کرد.

به گزارش "ورزش سه"، مایدا چیچیچ سرمربی اسلوونیایی تیم ملی والیبال بانوان ایران از صبح امروز کار خود را با فدراسیون ایران آغاز کرد تا به قول محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال، بانوان هم دوران تحول را سپری کنند و امیدها تا جایی است که از المپیکی شدن بانوان هم صحبت می شود. میادا چچیچ در اولین گفت و گوی خبری خود گفت:« برای من روز بسیار خوبی است. صبح که از خواب بیدار شدم خودم را در تهران دیدم. برای اولین بار است که در ایران حضور دارم و بسیار هیجان انگیز هستم. درباره حضور در این کشور قبلا با دوستانم مثل ولاسکو و ست‌کوویچ صحبت کرده بودم. ما همدیگر را می‌شناسیم او خیلی از ایران تعریف می‌کرد. فکر می‌کنم بتوانم به پیشرفت والیبال ایران کمک کنم و شما از من راضی باشید.


 
قبلا با داورزنی درباره کارهایی که در تیم‌های پایه شده بود، صحبت کردم. من 10 سال با تیم‌های پایه و ایتالیا، اسلوونی و اروپا کار کردم. با بهترین مربیان و استادان والیبال و همچنین افراد متخصص کار کردم و درباره مهارت‌های حرکتی و ذهنی بچه‌ها تجربه کسب کردم.»

سرمربی تیم والیبال ایران با بیان اینکه کار در رشته‌های دیگر مانند بسکتبال و فوتبال راحت‌تر است، می گوید:« آموزش در این دو رشته راحت‌تر است و زودتر هم نتیجه می‌گیرد. آنها می‌دانند توپ را چطور وارد دروازه یا تور کنند. اما والیبال رشته پیچیده‌ای است و به سختی می‌توان آن را به بچه‌ها آموزش داد. در اروپا به عنوان اینکه چطور می‌توان والیبال را به بچه‌ها نزدیک کرد کارهایی صورت گرفته است. مطمئنم دختران ایران هم می‌توانند آن را انجام دهند و هیچ فرقی بین بچه‌ها در دنیا نیست. والیبال را از سطوح بالاتر باید به دختران آموزش دهیم. من هنوز والیبالیست‌های ایران را ندیدم چون ساعت 3 صبح رسیدیم و امروز قرار است با آنها آشنا شوم. می‌دانم همه چیز آماده است و 30 ورزشکار انتخاب شده‌اند. دوست دارم که با آنها آشنا شوم.»

چیچیچ در پاسخ به این سؤال که چطور شد به ایران آمدید و آیا درباره حضورتان با ولاسکو هم مشورت داشتید یا خیر، گفت:« زمانی که او در ایران بود با او صحبت‌هایی داشتم اما برای آمدن به ایران از فدراسیون والیبال تماسی داشتم. برای من باعث خوشحالی است که اینجا حضور دارم و این موضوع مهم و هیجان‌انگیز است. امیدوارم بتوانم آنچه را که می‌دانم انتقال دهم. حتی برای این موضوع از خانواده‌ام دور هستم اما ارزشش را دارد.»

سرمربی تیم والیبال ایران درباره مبلغ قراردادش خاطرنشان کرد: «به عنوان یک دوست در ایران هستم. آمده‌ام صحبت کنم و شرایط را ببینم که چطور می‌توان کارهای بهتری را انجام داد.»

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 11 April 2021
الأحد, ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.