بررسي حريفان تيم ملي فوتبال بانوان ايران در راه المپيك

 زنان فوتباليستبررسي حريفان تيم ملي فوتبال بانوان ايران در راه المپيك

تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال ایران بالاخره بعد از 2 سال تعطیلی قرار شد در مسابقات مقدماتی المپیک شرکت کند. تیم ملی ایران که در گروه C این رقابت‌ها با چین‌تایپه و لائوس همگروه است رقابت‌هایش را از دوم فروردین آغاز می‌کند و در نخستین دیدار مقابل لائوس قرار می‌گیرد و در دومین دیدار نیز چهارم فروردین با چین‌تایپه رقابت خواهد داشت.

***

تیم ملی فوتبال بانوان ایران که بعد از نتایج ضعیف در قهرمانی آسیا (مقدماتی جام جهانی) در مسابقه‌ دیگری شرکت نکرده بود در رنکینگ فیفا سقوط عجیبی داشت به طوری که از عنوان 58 در رنکینگ سپتامبر 2014 با 75

پله سقوط در رده 133 جهان در دسامبر 2014 قرار گرفت! این اتفاقات اخیر سقوط فوتبالیست‌ها را در آسیا هم به دنبال داشت به طوری که ملی‌پوشان کشورمان در حال حاضر در رده 30 آسیا قرار گرفته‌اند.

البته ایران سابقه جایگاهی بدتر از این را دارد. این تیم در سال 2007 در جایگاه 144 قرار داشت، اما بعد از آن تا ماه سپتامبر 2014 از این جایگاه فاصله گرفت تا اینکه در آخرین رده‌بندی سقوطی عجیب را تجربه کرد.

 

 

***

تیم ملی فوتبال بانوان در مسابقات مقدماتی المپیک با تیم‌های لائوس و چین‌تایپه همگروه است که هر دو تیم رنکینگ بالایی در فیفا و AFC ندارند، اما وضعیت چین‌تایپه نسبت به لائوس و ایران بهتر است.

چین‌تایپه در آخرین رنکینگ فیفا که مربوط به دسامبر 2014 است در رده 40 جهان و هشتم آسیا قرار دارد. بهترین جایگاهی که این کشور در سال‌های 2003 تا 2014 داشته عنوان بیست و دومی جهان در سال 2003 است که البته همین عنوان را در سال 2004 نیز داشت. بعد از این سال تایپه روند نزولی در فوتبال بانوان داشت تا اینکه در سال 2012 بدترین عنوان خود را در طول این سال‌ها رقم زد و در جایگاه 43 جهان قرار گرفت.

حریف تیم ملی ایران روند صعودی خود را بعد از 2012 طی کرد و در حال حاضر نیز در جایگاه 40 جهان قرار دارد.

چین تایپه تاکنون یک بار در سال 1991 در جام جهانی فوتبال که به میزبانی چین برگزار شد شرکت کرد و تا مرحله یک‌چهارم نیز بالا رفت، اما بعد از آن هیچ وقت نتوانست در این رقابت‌ها حضور پیدا کند.

تایپه در چند دوره مسابقات کاپ آسیا هم حضور داشته و بهترین عنوانی که این کشور کسب کرده عنوان سومی در سال 1989، 1991 و 1995 بود.

***

لائوس یکی دیگر از حریفان تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مقدماتی المپیک است، تیمی که رتبه‌ای بهتر از هفتاد و سومی را در جهان تجربه نکرده است که این عنوان در سال 2009 به دست آمد. اگر این کشور در حال حاضر در آسیا و جهان مقامی بهتر از ایران دارد، اما تیمی ناشناخته است که فیلم‌های زیادی از بازی این کشور در دست نیست.

لائوس در حال حاضر در آخرین رنکینگ فیفا در جایگاه 86 قرار دارد و در آسیا نیز عنوان هفدمی را به خود اختصاص داده است.

ملی‌پوشان ایران که برای آمادگی بیشتر چند دیدار تدارکاتی نیز با ازبکستان داشتند امیدوار هستند بتوانند به دور دوم صعود کنند.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 11 April 2021
الأحد, ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.